Coordonator livrari

2017-08-31

Vrei sa te alaturi unei echipe de profesionisti? MCA cauta un nou coleg dornic sa contribuie la succesul celui mai mare producator de usi de garaj si termo-storuri din Romania.

Descrierea candidatului
  • Experienta in coordonarea activitatii de livrare minim 2 ani
  • Experienta in activitate de export constituie un avanataj
  • Cunostinte avansate de Excel
  • Studii: absolvent de facultate
  • Orientare catre client si rezultate
  • Bune abilitati de planificare si organizare a activitatii
  • Atitudine pozitiva
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Capaciatatea de a comunica eficient cu colegii si furnizorii
  • Indeplinirea indatoririlor cu seriozitate si responsabilitate
  • Dorinta de a invata si imbunatati rezultatele activitatii
  • Integritate

Descrierea postului

  • Coordonarea personalului departamentului de livrari (operatori livrari, manipulanti,soferi)
  • Coordonarea activitatii de livrare a comenzilor interne si a livrarilor la export (calcul capacitat incarcare, calcul rute, mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii de transport, programarea incarcarilor, evidenta comenzilor livrate)
  • Intocmirea documentatiei vamale pentru exporturile extracomunitare
  • Intocmirea documentelor de transport si livrare
  • Coordonarea activitatii de aprovizionare (stabilirea rutelor, in functie de necesarul de aprovizionare primit si comunicarea cu departamentul financiar)
  • Monitorizarea masinilor de logistica
  • Mentenanta parcului auto al companiei

Va rugam sa aplicati trimitand CV-ul dumneavoastra la resurseumane@mcagrup.ro .